Z poważnym przypadkiem

Endodoncja mikroskopowa cieszyn

Nie każdy gabinet dentystyczny może zająć się poważnymi przypadkami uszkodzenia zębów oraz szczęki. Do pewnych procedur musimy udać się do kliniki dentystycznej, bo tylko tam maja odpowiedni sprzęt oraz właściwych specjalistów. Mowa tutaj o chirurgach szczękowo-twarzowych, którzy muszą być przy zabiegach takich jak operacyjne usuwanie ósemek.

Ważne jest też aby klinika miała RTG na miejscu, żeby nie wozić pacjenta po to aby wykonać zdjęcie rentgenowskie zębów. Niestety takie klinki często liczą sobie dużo drożej za mniej skomplikowane zabiegi takie jak wypełnianie,a le rekompensują to jakością usług oraz możliwością zajęcia się poważnymi przypadkami.

Leczenie dentofobii

Endodoncja mikroskopowa cieszyn

Sedacja wziewna podtlenkiem azotu określana jest jako stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia, oderwania od rzeczywistości przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości. Podczas sedacji bardzo duże znaczenie szczególnie u dzieci mają sugestie hipnotyczne. Opowiadając małemu pacjentowi, że podczas zabiegu znajduje się w bajkowym królestwie, kosmosie lub innym wymarzonym przez niego miejscu wykorzystujemy w pełni działanie podtlenku azotu. Opierając się na samym farmakologicznym działaniu podtlenku bez sugestii hipnotycznych jego skuteczność może być niewielka. Skuteczność sedacji wziewnej wynosi około 80% i zależna jest od kilku czynników, takich jak doświadczenie lekarza, podatność pacjenta na tę metodę uspokojenia, wiek i konstytucja psychofizyczna pacjenta. Kwalifikacja pacjentów do sedacji wziewnej opiera się na wskazaniach i przeciwwskazaniach do jej stosowania. Metoda ta posiada wiele wskazań do których należy silny lęk przed leczeniem stomatologicznym, silny lęk przed iniekcjami, nadmierny odruch wymiotny, nadpobudliwość nerwowa, konieczność wykonywania długich i nieprzyjemnych zabiegów. Poza tym sedacja wziewna powinna być metodą z wyboru u pacjentów z astmą, padaczką, chorobami serca, nadciśnieniem krwi czy hemofilią.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dentofobia

Specjalistyczne leczenie przyzębia

Czasem nasze zęby mimo wielu starań nas nie zadowalają. Nie wynika to z ubytków w nich, widocznych przebarwień czy pokruszonego szkliwa, a bardziej prozaicznej przyczyny – nie układają się w idealnie prosty sposób. W tym wypadku potrzeba nam fachowej pomocy – możemy odzyskać idealne ułożenie uzębienia.

Wsparcie ortodonty – które może być łączone z usługami dentystycznymi – sprawia, że zostaną dobrane odpowiednie do naszej sytuacji środka radzenia sobie z zaistniałymi trudnościami. Może to być na przykład dobrze dobrany aparat, który działając na przestrzeni tygodni czy miesięcy doprowadzi w końcu nasze zęby do upragnionej postaci.

Wszelkie obawy są jak widać zbyteczne – profesjonalne usługi sprawiają, że nawet najbardziej denerwująca deformacja może zostać zażegnana, a my będziemy cieszyć się wspaniałym uśmiechem. Wystarczy jedynie kilka wizyt, aby skonsultować właściwy dobór metody i rozpocząć naprawę tego, co nas nie satysfakcjonuje – to nic strasznego czy niekomfortowego.

Wizyta z dzieckiem u dentysty wydaje nam się być prawdziwą katorgą. Strach przed tym specjalistą połączony z absurdalnym obrazem wyniesionym z bajek czy gier komputerowych sprawia, że pociecha wpada w panikę, z której musimy ją wyrwać, aby bezproblemowo weszła do gabinetu i pozwoliła zająć się swoim uzębieniem.

Mądrze jednak podchodząc do rozmowy z synem czy córką możemy mu uświadomić, że jego obawy są po prostu błędne. Spokojna i wyważona rozmowa, opowieść o swoich – bezbolesnych – zabiegach i obietnica ewentualnej nagrody za odwagę pozwalają przekonać najmłodszych do dzielnego spotkania z dentystą.

Używane przez profesjonalistów techniki i narzędzia sprawiają również, że nasze dziecko nie poczuje niczego lub ból będzie bardzo mały. Sprawi to, że nasz maluch przy następnych odwiedzinach będzie zdecydowanie spokojniejszy i nie będą nam groziły długie rozmowy spędzone na uspokajaniu go. Wyrwanie zęba czy plombowanie to tylko sekundy – to i brak nieprzyjemnych odczuć przekonają dziecko.

Dodane: 11-04-2019 15:52