kanałowe to inaczej endodoncja.. My, jako pacjenci, powinniśmy dbać o higienę zębów myjąc je rano i wieczorem, czyszcząc przestrzenie między zębami, używając płynu do płukania jamy ustnej, który poleci nam nasz lekarz i oczywiście kontrolując stan naszego uzębienia co pół roku u dentysty. Nikt z nas przecież nie chce zbyt szybko pozbyć się naturalnego uzębienia na rzecz sztucznego, więc zawsze trzeba dbać o nasze zęby, wykonując te wszystkie czynności, o których jest mowa w tym artykule. Przestrzeganie tych prostych zasad pozwoli nam cieszyć się pięknym, zdrowym, a przede wszystkim własnym i naturalnym uśmiechem przez wiele lat. Ta kwestia powinna być dla nas wszystkich priorytetowa, bo zdrowie zęby równa się zdrowy cały organizm, a co za tym idzie - długie życie. A na tym chyba nam wszystkim zależy.
Stomatologia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców oraz
Obecnie w szkołach realizowane są różnego rodzaju programy profilaktyczne. W tym również takie, które dają możliwość kontrolowania stanu uzębienia dzieci w różnym wieku. Stomatologia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców oraz wymogom edukacyjnym. Dentysta odwiedza placówkę szkolną w wyznaczonych okresach i sprawdza zęby dzieciom, których rodzice wyrazili na to zgodę. Większość zabiegów takich jak endodoncja przeprowadzane są jednak w gabinecie stomatologa, a nie w szkole. Do tego potrzebne są odpowiednie warunki oraz sprzęty.
Zamów wizytę, nie zwlekaj!
O tym, że zepsute zęby szpecą i bywają źródłem kompleksów, wie nawet dziecko. Niestety, nie jest to koniec złych wiadomości. Zmienione chorobowo zęby stwarzają też poważne zagrożenie dla zdrowia. Mnożące się bowiem w chorej tkance zęba drobnoustroje wraz z krwiobiegiem mogą przedostać się do nerek, trzustki, czy chociażby serca. Konsekwencje nierzadko bywają poważne. No, bo kto by pomyślał, że za kłębuszkowe zapalenie nerek, zaburzenia w produkcji insuliny czy chorobę serca odpowiedzialny jest zepsuty ząb?
A przecież wystarczy raz na pół roku odwiedzić gabinet stomatologiczny. Dentysta jest w stanie wykryć próchnicę w jej najwcześniejszym stadium, gdy jest ona jeszcze niedostrzegalna gołym okiem. Leczenie drobnych ubytków jest szybkie, praktycznie bezbolesne i dużo tańsze, niż w sytuacji, gdy choroba sięgnie zaawansowanego stadium.
Ale nawet wtedy, gdy ząb jest już bezpowrotnie zniszczony, na ratunek przychodzi endodoncja, czyli leczenie kanałowe. Dzisiejsza endodoncja, uzbrojona w silny mikroskop, jest w stanie uratować ząb, który jeszcze do niedawna nadawałby się tyko do ekstrakcji. Warto podkreślić, że nowoczesna stomatologia jest przyjazna pacjentowi i w wielu wypadkach dokonuje cudu, jednakże pod warunkiem, że odpowiednio wcześnie podejmie się leczenie. W trosce o piękny uśmiech i zdrowie całego organizmu już dziś umów się na wizytę!