Gabinet dentystyczny Bytom

Przeglądy stomatologiczne wykonywane u dzieci

U dzieci wykonywane są różnego rodzaju zabiegi stomatologiczne. Przed ich wykonaniem przeprowadzane są u nich dokładne przeglądy stomatologiczne. Pozwalają one na ustalenie, w jakim stanie znajdują się zęby u dzieci i wybrać najlepszy sposób leczenia psujących się zębów. W przypadku, gdy zęby u dzieci nie są jeszcze zepsute na poziomie korzeni, można je leczyć przy użyciu leczenia zwykłego. Stwarza to możliwość bardzo szybkiego wyleczenia zębów, które jest pozostaje bezbolesne. W innych przypadkach trzeba będzie wykonać u dzieci leczenie kanałowe. Będzie ono trwało nieco dłużej i może być dla dzieci bardzo uciążliwe. Jednak jego wykonanie pozwoli uniknąć ekstrakcji zęba. Jest ona natomiast wykonywana w przypadku, gdy zęby mleczne u dziecka przeszkadzają w rozwoju zębów stałych.

Problematyczne ósemki

Ósemki to bardzo kłopotliwe zęby - o tym przekonało się już wielu. Wychodzi na to, że nie są nam te zęby do niczego potrzebne, a mogą być powodem poważnych problemów. Wyrastają jako ostatnie, do tego mogą rosnąć etapami, lub nie wyrosnąć wcale, a dla wielu ludzi takie "ząbkowanie" jest bardzo bolesne i utrudnia normalne funkcjonowanie.
Bardzo często trzeba ósemki po prostu usunąć - mało tego, że same psują się szybciej od innych zębów, to jeszcze mogą nam "poprzesuwać" pozostałe zęby i zwiększyć ich podatność na próchnicę. Jeżeli nie ma miejsca na dodatkowe zęby w szczęce, mogą uszkodzić policzki - ogólnie nic przyjemnego i same kłopoty.
Jeżeli nie chcemy problemów z ósemkami, możemy już usunąć ich zawiązki (są widoczne na zdjęciach RTG), a jeśli już mamy z tym problem - koniecznie trzeba udać się do dentysty na zabieg ekstrakcji zęba - nie warto cierpieć!

Stomatolog - definicja z Wiki:

Gabinet dentystyczny Bytom

W Polsce tytuł lekarza dentysty i ograniczone prawo wykonywania zawodu uzyskuje się po pięcioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Lekarze nie piszą jednak prac magisterskich ? pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP), od roku 2013 Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego oraz po odbyciu rocznego stażu podyplomowego.

Zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z dnia 5 grudnia 1996 r., lekarz dentysta upoważniony jest do leczenia schorzeń zębów, jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki i okolic przyległych

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia

Dodane: 07-05-2019 11:35